הסיפור שלנו

אנו מכריזים בזאת על הקמת מפעל למשקאות פרי בארץ ישראל

זהו סיפור על שליחות ונחישות, תקווה והשראה גדולה.

בשנת 1941 הקמנו בקיבוץ גבעת חיים את “גת” – מפעל קטן ואיכותי לייצור ריבות ורסק מפירות וירקות.

בעזרת ציוד בסיסי וכמות צנועה של 15 עובדים מסורים, קמנו מידי בוקר במרץ לעבודת היום.
לא עבר זמן רב עד שהמפעל שלנו, הפך למילה נרדפת למשקאות טעימים מפירות מובחרים.
רוצים לראות כיצד?

ותודה ל"רוזטות" שהביאונו עד הלום

כמו כל פרי משובח, גם המפעל שלנו חיכה לתנאים אידאליים כדי להבשיל.
לאחר חבלי לידה מאתגרים, קיבלנו בחסות המנדט הזדמנות של פעם בחיים: הצבא הבריטי חיפש מפעל ציוני לייצור 775 אלף (!) בקבוקי משקאות מפירות. חיפש ומצא.
יומם וליל סחטו ה”רוזטות” הידניות עובדים חרוצים ופירות טעימים כאחד, במירוץ כנגד הזמן. והשאר? היסטוריה.
המפעל הכריז על הקמת מרכז לסחיטת מיצים, שהמשיך לפתח בנחישות רעיונות מקוריים למוצרים מעולים.

הופה הופה - סחורה לאירופה!

תחושה חלוצית מרגשת אחזה בנו, העובדים במפעל, אולם אליה נלוו גם חששות: האם המפעל ימשיך להתקיים, גם כשהצבא הבריטי חוזר לביתו? אברהם רטר, ממקימי המפעל, לא הצליח לתאר זאת טוב יותר: “על השאלה אם יש סיכויים להמשך קיומו של המפעל התשובה היא חיובית בהחלט. יש בארץ חומרי גלם בשפע והביקוש למוצרים באירופה הוא לפי כל הסימנים – טוב”. איזה מזל.
טעונים באנרגיה מחודשת, ועם עזרה לא קטנה מכוכב קטן ובלתי מעורער – התפוז הישראלי, החל היומן במפעל להתמלא בהזמנות מעבר לים. הקמנו בית סחיטה חדש, מחסנים רחבי ידיים וסוף סוף, לקול אנחות הרווחה של הפועלים השקדנים – גם רכשנו מכונות סחיטה משוכללות. יצאנו לדרך.

מתחילים לחשוב בגדול

שנות ה-90 הביאו איתן רוחות של קידמה.

עברנו בהדרגה לבעלות “החברה המרכזית למשקאות קלים”, איחדנו את כלל המוצרים שלנו תחת השם “פריגת” – וכך, מותג ישראלי חדש נולד.

והיום?
המוצרים שלנו הם חלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי: בבית או בפארק, אחרי אימון או במסיבת יום הולדת, על הספה או על האש, לבד או עם כל החבר’ה.
עם מגוון עצום של סגנונות, קשת רחבה של טעמים ועקרון אחד שמלווה אותנו כבר 8 עשורים: אהבה לאדם, אהבה לטבע וחתירה למצוינות, בכל מה שאנחנו עושים.

mango

שווה להירשם לניוזלטר שלנו!

אנחנו לא מציעים חברות לכל אחד. ועם יד על הלב, אנחנו לא שולחים הרבה מיילים. אבל כשכן, חייב להיות בהם משהו טוב. ממש טוב. אתם איתנו?

אנא הזינו שם מלא
אנא הזינו כתובת דוא"ל
אנא הזינו מספר טלפון
אני מאשר שימוש במידע לצורך הפעילות המסחרית של קבוצת החברה המרכזית לייצור משקאות בע"מ ושמירתו במאגר מידע בהתאם למדיניות הפרטיות; ידוע לי שאיני חייב למסור את המידע לפי חוק אך לא ניתן להשתתף בפעילות ללא מסירת המידע. יש לקרוא ולאשר
תודה רבה, פרטייך התקבלו